15. dubna 2011 22:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Klinická smrt za hodně peněz

Kladno - Sparta (Jan Eberle vlevo a David Stieler) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kladno - Sparta (Jan Eberle vlevo a David Stieler) | foto: ČTK

PRAHA Kladenský hokej se ocitl ve stavu klinické smrti. Ani se snad nechce věřit, že by tahle desítky let uctívaná bašta hokeje zmizela z mapy. Jenže v dnešní dravé době úžasná tradice či vyhlášená skvělá práce smládeží prakticky nikoho nezajímá. Také hokej potřebuje peníze, akdyž je nemá, je zle.

Na Kladně se od nepaměti hrával především srdcem. V týmu dostávali šanci hlavně odchovanci a zároveň by se prakticky nenašel trenér bez kladenských kořenů.

DÁLE K TÉMATU

I šest mistrovských titulů nebo vítězství v Poháru mistrů evropských zemí se narodilo díky takřka ojedinělé lásce k mateřskému dresu. Kladno vychovalo nepřeberné množství skvělých hokejistů i trenérů, přesto je ale možné, že další hokejová kapitola už se ve městě psát nebude.

Nebýt rodiny Jágrových, hokej by se v Kladně už dávno nehrál. Všechno ale zpravidla jednou končí a lze celkem snadno pochopit, že donekonečna sypat peníze do jakési černé díry zkrátka nelze.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.