28. prosince 2011 21:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Kouzlo výjimečnosti

Washington Capitals (Vokoun) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Washington Capitals (Vokoun) | foto: ČTK

Má tohle být vskutku silný brankářský tandem, to české duo Tomáš Vokoun, Michal Neuvirth… Jeden se zkušenostmi k nezaplacení, druhý jako stále se rozvíjející talent.

Jenže ať letos v NHL chytá za Washington kdokoliv z nich, ani jednomu to – stejně jako zbytku týmu – příliš nejde. Pravidelně se střídají v brance. Nelichotivé statistiky budí spíše rozpaky.

Je ovšem dobré držeti se zásad, že zajíci se skutečně sčítají až po honu, a obzvlášť u Vokouna platí tohle pravidlo dvojnásob. U toho Vokouna, jenž je přesně vzácným typem brankáře, který umí vyladit formu na klíčové zápasy.

V roce 2011 přestoupil do Washingtonu, kde se o místo v brankovišti dělil s...

Nakonec v NHL je ani ne polovina základní části, do play off ještě času dost. A letos Vokoun touží dostát své pověsti o to víc, že cítí s Capitals šanci na úspěch.

Naposledy ukázal své výjimečné schopnosti ve zkratce na loňském mistrovství světa, kdy se na něj v začátku turnaje valila kritika. A on se pak ve vyřazovací fázi proměnil v neprůstřelnou zeď, která český tým dovedla ke zlatu.

I z toho může mladší parťák Neuvirth ve sbírání zkušeností těžit. Třebaže se oba musí tahat o svoje místo. Třebaže ani jeden nezáří.