Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Místo míčků na stolní tenis více trsátek, prosím!

Sport

  9:19
PRAHA - Zrušení celotělových pogumovaných plavek a zavedení textilních? Snad. Nahrazení dřevěných tenisových raket těmi z moderních materiálů? Možná.

ME ve stolním tenisu. Český reprezentant Petr Korbel foto: ČTK

Těžko říct, s čím poslední krok Mezinárodní federace stolního tenisu ITTF snese srovnání. Jde ale o krok revoluční. Šéfové ping-pongu podle ČTK dospěli k rozhodnutí, že od 1. 7. příštího roku nahradí celuloidový míček balonek plastový. A bezešvý. Po 115 letech!

ČTĚTE TAKÉ

Příčina? Rapidně klesá počet továren na výrobu celuloidu, protože výrobní proces této hořlavé látky je nebezpečný.

Lidovým novinám se však podařilo odhalit pravý důvod. Jelikož z celuloidu se nyní vyrábějí především pingpongové míčky a kytarová trsátka, může za všechno úplatek Mezinárodní federace kytaristů, následovníků Jimiho Hendrixe a Erika Claptona. Zjistili totiž, že v souvislosti s ubýváním celuloidek se začíná nedostávat i trsátek, takže by nebylo s čím jejich obor rozvíjet. Je to první případ, kdy moderní hudba tak výrazně ovlivní celosvětově rozšířené sportovní odvětví.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...