6. května 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Mistři v džínách. Tohle se v hokeji stát nemůže

Objeví se Bořek Dočkal opět v dresu Sparty? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Objeví se Bořek Dočkal opět v dresu Sparty? | foto: MAFRA - Jan Zátorský

Sparta bude fotbalový titul oslavovat několik dnů, ale byla to poněkud divná korunovace. Po sobotní prohře v Teplicích čekala na nedělní duel Plzně v Jablonci. A ten dopadl přesně tak, jak potřebovala.

Triumf byl její. Aniž by ten den hráči nastoupili do utkání. Aniž by obuli kopačky. V české lize výjimečný jev.

Titul jí přihrálo zaváhání rivala. A vlastně o tom je většina fotbalových soutěží – rozhoduje to, kdo méně často klopýtne.

V tom Spartě může hokejová sestra závidět. V základní části rovněž získala nejvíc bodů, vstřelila nejvíc gólů, nejméně jich naopak inkasovala. Přívlastkem mistr se ovšem pyšní Zlín. A nutno dodat, že po právu.

Model play off je atraktivnější. Možná i spravedlivější. Tým na závěr cesty za titulem totiž musí v sériích vyřadit několik špičkových týmů v řadě, poslední krok si vybojovat. I třeba v nervydrásajícím prodloužení, které rozhodlo loňskou extraligovou sezonu, jejíž králem se stal Martin Straka s Plzní.

Oslavy si tak mohl náramně užil. I ve zpocené výstroji a s velkou únavou. Ale před burácejícími ochozy a po momentech plné adrenalinu a vypětí. Vyhrát titul v džínách totiž není to pravé.