Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: (Ne)doceněná Plzeň

Sport

  18:42
PRAHA - Byl to souboj prvního s druhým, souboj klubů, které se nyní prezentují zábavným hokejem, neboli souboj Sparty s Plzní – tedy mnohaleté tradice proti vůdčí osobnosti. A přece se dnes nikdy nedočká takové pozornosti jako vzájemný střet na fotbalovém trávníku…

Sparta - Plzeň. foto: ČTK

V hokejové Plzni mohou uctívat klenot jménem Martin Straka, mohou poměrně často sázet na vícególové příděly a mohou společně se Spartou dominovat v herním projevu i v tabulce. Jenže hraje-li se něco takového čtyřikrát za pár měsíců, pak potenciál svátečnosti zkrátka ztrácí svoje kouzlo.

ČTĚTE TAKÉ

V tomhle směru za to hokejové kluby nemohou a nezmění na tom nic ani kdyby se rozkrájely. Pražské fotbalové derby také navštíví pokaždé víc diváků než to hokejové – a to se může „Franzova“ Slavia plácat v sestupových vodách.

Vrbova Plzeň si srdce nových příznivců navýšila výkony na mezinárodním bojišti a koule se těmi, kteří přejí komukoliv jen ne Pražanům, nabaluje dál. Možná by si i Strakův klub něco takového zasloužil. Ve skutečnosti si však celonárodní zájem může užít jen na pár dní ve finále ligy – kam také za současné situace se Spartou patří.

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.