15. září 2011 21:12 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: (Ne)viditelný důkaz

Skotsko - Česko (Rezek, rozhodčí Blom) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skotsko - Česko (Rezek, rozhodčí Blom) | foto: Reuters

PRAHA Znafilmovaného fotbalového pádu se stal horký brambor. Už to vypadalo, že pro Jana Rezka bude mít chybně odpískaný faul ve Skotsku jediný trvalý důsledek. U jeho jména na anglické verzi Wikipedie zůstane přímý odkaz na heslo o simulování ve fotbale.

 Jak to však vypadá, na hlavu upadne máslo komukoliv, kdo má s případem co do činění. Jako důkaz poslouží včerejší zpráva. Zástupci UEFA se odmítli zabývat proviněním českého reprezentanta, ačkoliv je o to požádal šéf skotského fotbalu.

Odpovědným orgánům prý chybí víc důkazů. Vysvětlil jim někdo, že nic lepšího než běžně dostupný televizní záběr, který situaci před vyrovnávacím gólem Bílkova týmu zachytil, k dispozici stejně nebude?

Pokud nebude stačit ani poměrně detailní pohled, bude lepší přestat se zatěžovat zbytečným papírováním. Kdo nechce vymyšlený faul vidět s otevřenýma očima, tomu stejně není pomoci.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!