19. června 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nejsi Rus? Tak to selfie můžeš

Německý útočník Lukas Podolski sdílel fotku s kancléřkou Angelou Merkelovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý útočník Lukas Podolski sdílel fotku s kancléřkou Angelou Merkelovou. | foto: Twitter

Fenomén selfie neustává. Ani tři měsíce poté, co se moderátorka Oscarů Ellen DeGeneresová vyfotila s celebritami z první řady a v přímém přenosu udělala z momentky nejsdílenější fotku všech dob.

Mimořádně oblíbeným se tento jednoduchý formát stal u sportovců. Namíří telefon s fotoaparátem proti sobě, nejlépe u toho objímají někoho ještě známějšího, než jsou oni sami, cvak a už obrázek letí milionům fanoušků.

Zatím zřejmě nejsdílenější selfie z fotbalového šampionátu ulovil německý útočník Lukas Podolski. Po euforické výhře 4:0 nad Portugalskem neváhal obejmout i krajanku Angelu Merkelovou. Selfie s překvapenou kancléřkou se stalo na pár hodin hitem Twitteru.

Kdo však během fotbalového svátku díru do internetu rozhodně neudělá, jsou Rusové. Přísný italský trenér Fabio Capello jim pro jistotu všechny sociální sítě rovnou zakázal. Za riziko neuvážených příspěvků to prý stojí. Jak ukázat důvěru a naštvat fanoušky i oddělení marketingu jedním tahem? To je umění. Inspirujte se.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.