7. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Někdo v hale chyběl

Petře Kvitové držela palce i Martina Navrátilová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petře Kvitové držela palce i Martina Navrátilová | foto: Reuters

PRAHA Zaplněná O2 arena nadšeně vyvolávala své hrdinky Kvitovou a Šafářovou. Mohlo ještě něco tuto skvělou tenisovou oslavu umocnit?

Mohlo. Přítomnost Martiny Navrátilové, jedné z nejvýraznějších postav historie světového a českého tenisu. A nejen proto, že někdejší jednička planety byla v roce 1975, krátce před svou emigrací, u prvního triumfu týmu Československa ve Fed Cupu.

Uznávaná legenda ale cestu do Prahy nenašla. Důvod je známý – šéf svazu Ivo Kaderka ji odmítl pozvat kvůli sporu, který s ní před časem měl. Nedokázal se nad to povznést, zapomněl, že před tak velkou událostí, jakou je finále Fed Cupu v Praze, nereprezentuje svoji osobu, ale český tenis a veřejnost.

A že pozvání Navrátilové nakonec poslal? V jedné písničce se zpívá, že první rána je nejlepší. Nejlepší je i první pozvání. A ne až to pod tlakem. Takhle připravil Kvitovou a spol. o ústní gratulaci jejich slavné předchůdkyně.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.