Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nemějte se Slavií žádné slitování

Sport

  14:22
BRATISLAVA/PRAHA - Čtvrteční pohárové semifinále přijde Slavii hodně draho. Náhradu škody způsobenou běsnícími fanoušky po ní asi bude chtít majitel stadionu, Česká televize a možná i policie. Připočtěte až desetimilionový trest, který může udělit disciplinární komise fotbalového svazu, a máte na stole pěkný balík. Pro finančně zruinovaný klub to může být jeden z posledních hřebíčků do rakve.

Nepokoje na hřišti v Edenu. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Litovat Slavii je ale zbytečné. Do svých problémů se dostala sama, ať už je majitelem kdokoliv. A pouze její manažeři také rozhodli, že pustí fanoušky na hřiště a že toto rizikové utkání neproběhne za zavřenými dveřmi.

Svaz, tedy v tomto případě jeho disciplinární komise, by měl být proto maximálně tvrdý. A nejen proto, že úlev Slavii bylo už až dost.

Poslední kapkou by byl vzkaz fanouškům, že si mohou kdykoliv léčit svou frustraci přímo na hřišti. Uchránit tradiční klub v lize za to rozhodně nestojí.

CO ZAZNĚLO V EDENU

"Fanoušci chtěli, abych sešel dolů. Jsou to naši zákazníci a chápal jsem jako určitou povinnost jim vyhovět. Zjevně ale chtěli předhodit nějakou figuru, jedno jakou, se kterou by si vyrovnali účty," Miroslav Platil, generální ředitel Slavie.

"Co se v Edenu odehrálo, nepatří do civilizovaného světa. Šlo o jedince, kteří jen využili původně poklidného protestu k demolici stadionu," Pavel Kuka, bývalý hráč Slavie a ředitel společnosti E-side, která vlastní stadion.

"Myslel jsem, že jsme si to s fanoušky před zápasem vyříkali. Co se stalo potom, byl vrchol událostí za poslední měsíc. Mám toho všeho už opravdu plné zuby," Stanislav Vlček, útočník Slavie.

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...