7. května 2011 14:22 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nemějte se Slavií žádné slitování

Nepokoje na hřišti v Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepokoje na hřišti v Edenu. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

BRATISLAVA/PRAHA Čtvrteční pohárové semifinále přijde Slavii hodně draho. Náhradu škody způsobenou běsnícími fanoušky po ní asi bude chtít majitel stadionu, Česká televize a možná i policie. Připočtěte až desetimilionový trest, který může udělit disciplinární komise fotbalového svazu, a máte na stole pěkný balík. Pro finančně zruinovaný klub to může být jeden z posledních hřebíčků do rakve.

Litovat Slavii je ale zbytečné. Do svých problémů se dostala sama, ať už je majitelem kdokoliv. A pouze její manažeři také rozhodli, že pustí fanoušky na hřiště a že toto rizikové utkání neproběhne za zavřenými dveřmi.

Svaz, tedy v tomto případě jeho disciplinární komise, by měl být proto maximálně tvrdý. A nejen proto, že úlev Slavii bylo už až dost.

Poslední kapkou by byl vzkaz fanouškům, že si mohou kdykoliv léčit svou frustraci přímo na hřišti. Uchránit tradiční klub v lize za to rozhodně nestojí.

CO ZAZNĚLO V EDENU

"Fanoušci chtěli, abych sešel dolů. Jsou to naši zákazníci a chápal jsem jako určitou povinnost jim vyhovět. Zjevně ale chtěli předhodit nějakou figuru, jedno jakou, se kterou by si vyrovnali účty," Miroslav Platil, generální ředitel Slavie.

"Co se v Edenu odehrálo, nepatří do civilizovaného světa. Šlo o jedince, kteří jen využili původně poklidného protestu k demolici stadionu," Pavel Kuka, bývalý hráč Slavie a ředitel společnosti E-side, která vlastní stadion.

"Myslel jsem, že jsme si to s fanoušky před zápasem vyříkali. Co se stalo potom, byl vrchol událostí za poslední měsíc. Mám toho všeho už opravdu plné zuby," Stanislav Vlček, útočník Slavie.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.