Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nemravy na severu Čech

Sport

  21:18
PRAHA - Když se před pěti roky (poprvé a naposledy) dostalo Ústí nad Labem do hokejové extraligy, napáchalo za jedinou sezonu více škody než užitku. Přes světelnou kostku uráželi třineckého gólmana Martina Vojtka, tehdejší primátor Jan Kubata vulgárně spílal sudím. A všechno přebilo na konci sezony skandální obvinění někdejšího manažera klubu, že část jeho týmu prodala baráž Mladé Boleslavi.

Wayne Simmonds v dresu libereckých Bílých Tygrů. foto: ČTK

Na severu Čech jako by v premiérových ročnících potřebovali výchovný kurz. Po Ústí se letos předvedl i další nováček nejvyšší hokejové soutěže – Chomutov. V nedělním duelu část jeho kotle rasisticky urážela čerstvou libereckou posilu Wayna Simmondse. Na útočníka tmavé pleti z Philadelphie použila výraz „opice“.

PSALI JSME

Podle českého hokejového svazu si tohle provinění zaslouží pokutu 30 tisíc korun, přičemž strop je půl milionu nebo uzavření arény. Je to poněkud chudé předcházení podobným případům.

Jedna věc je ale na tomto případu alespoň trochu přijatelná. Už od začátku se k průšvihu postavil klub čelem a omlouval se. Na rozdíl od Kubaty, jenž prý kdysi „hájil jen názor diváků“. A omluvu hledal až po nátlaku médií.

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...