12. června 2014 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: O bláznivém staříkovi, který odmítá miliardy

Majitel Los Angeles Clippers Donald Sterling. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel Los Angeles Clippers Donald Sterling. | foto: Reuters

Neprodám! Nevím... Neprodám! Přemýšlím... Tak tedy souhlasím. Ale ne, neprodám! Majitel basketbalového týmu Los Angeles Clippers Donald Sterling znovu otočil a svého týmu se vzdát nehodlá.

Vedení NBA ho přitom z ligy doživotně vyloučilo, čímž mu prodej slavného klubu fakticky přikázalo. Osmdesátiletého boháče tím potrestalo za jeho rasistické urážky, jež pobouřily třeba i amerického prezidenta Baracka Obamu.

Sterling pak reagoval miliardovou žalobou na ligu, kterou později stáhl, a jeho žena Shelly mezitím vyjednala prodej klubu bývalému šéfovi Microsoftu Stevu Ballmerovi za rekordní dvě miliardy dolarů. Sterling nejdříve souhlasil, aby včera opět couvnul.

Odpouštět je lidské, ale za rasismus se tvrdě platí. Sterling mohl odejít s královským padákem. Místo toho muž, který by měl sedět v ústraní a mlčet, kope kolem sebe. Mohl by být k smíchu, ale je spíše k pláči...

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.