2. srpna 2010 21:48 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Omluva? Od Schumachera jen prázdné gesto

Michael Schumacher na tiskové konferenci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher na tiskové konferenci | foto: Reuters

PRAHA Zní to skoro neuvěřitelně. Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher se omluvil. V nedělním závodě v Maďarsku v rychlosti téměř 300 km/h natlačil těsně k boxové zídce bývalého kolegu od Ferrari Rubense Barrichella.

"Na trati dárky nerozdávám, když mě chce někdo předjet, musí zabojovat," nepřipouštěl Schumacher po závodě chybu. Jenže Barrichello a poté i traťoví komisaři měli opačný názor. Němec, který se do F1 vrátil po tříleté pauze, bude mít na startu příštího závodu o deset míst horší pozici, než jakou si vyjede v kvalifikaci.

DÁLE ČTĚTE O TÉMATU

Včera se však Schumacher, pro něj velmi netradičně, vytasil s omluvou. "Když jsem to viděl v televizi, musím uznat, že to bylo moc tvrdé." Nezasvěcení čtenáři by tak mohli dojít k závěru, že Schumacher ve svých 41 letech dospěl. Jenže to je mylný závěr. Kariérou nynějšího pilota Mercedesu se totiž jako černá nit táhne několik okamžiků, při kterých se mírně řečeno nezachoval fér.

Když se ho letos v květnu ptali novináři na čtyři roky starý incident, kdy v Monaku zablokoval svého tehdejšího konkurenta o titul Fernanda Alonsa, jen nabubřele odpověděl: "Proč se mě na to ptáte? Rozhodně se nemám za co omlouvat. A už mě nudíte." Schumacher se nezměnil. Jen pomalu poznává, že jeho gloriola výjimečnosti nenávratně mizí. A snaží se s tím bojovat. Marně.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz