Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Deja vu s omluvenkami. Minule z toho bylo zlato

Sport

  9:00
Až nápadně to připomíná konstelaci z roku 2010. Nepovedený olympijský turnaj, návrat Vladimíra Růžičky a mnoho omluvenek hráčů ze zámoří směrem k mistrovství světa.

Vladimír Růžička (vlevo) a Jaroslav Špaček. foto: MAFRA - Petr Lemberk

Tlustý, Vrbata, Hemský, Frolík, Erat, Hanzal, Šmíd... Ti všichni už odmítli kvůli zranění, rodinným důvodům či konci smlouvy v NHL na šampionát do Běloruska přijet. Počet zklamaných telefonátů kouče národního týmu před čtyřmi lety? 23. Na tak astronomickou cifru to letos naštěstí nevypadá, přesto odcestuje Růžička do neatraktivní destinace s vydatným zástupem mladíků.

Vzpomínaný turnaj v Německu se nevyvíjel vůbec dobře. Po prohře s Norskem už nevydržel frustraci z přístupu některých svých kolegů z NHL Jaromír Jágr a v jedné z jeho nejemotivnějších řečí promluvil na dálku všem nepřítomným do duše. Tým bojovníku se semknul a předem odepisované mistrovství nakonec vyhrál.

Teď to s vyhlídkami reprezentace vypadá podobně skepticky. Nebo si od jmen jako Jank, Vitásek či Valský slibujete víc? Přesto by to paradoxně mohlo znovu klapnout. Růžička je s přístupem svého výběru v dosavadní přípravě nadmíru spokojen, někteří hokejisté prý hrají lépe než v klubu. Věřte, že takovými komplimenty přísný kouč často neplýtvá.

K dokonalosti deja vu chybí už jen jediné – aby se Jágr otřepal z předčasného konce klubové sezony i pádu Kladna do první ligy a přijel partě nadšenců ukázat medailový směr.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat