21. prosince 2012 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Špotáková byla na OH nuda? Jen zdánlivě

Vyhlášení ankety Sportovec roku. Nejvyšší ocenění získala oštěpařka Barbora Špotáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyhlášení ankety Sportovec roku. Nejvyšší ocenění získala oštěpařka Barbora Špotáková | foto: ČTK

PRAHA Barbora Špotáková je prostě nejlepší. Slovy českého génia Járy Cimrmana: můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

To, že si obhájkyně olympijského triumfu včera dokráčela pro ocenění Sportovec roku, asi překvapilo málokoho. Určitě se ale najde řada lidí, kteří mohou tvrdit, že tentokrát její finále pod pěti kruhy nudilo a ani vzdáleně nepřipomínalo infarktový Peking a její příběh sruskou soupeřkou 21. srpna...

Pokud bychom to chtěli hodnotit z tohohle hlediska, byla by favoritkou Mirka Knapková, která si pro zlato dojela i přes bolest. Či další šampion David Svoboda, jehož naděje v Pekingu uhasly poté, co ho shodil vzpurný čínský kůň. Takové momenty Špotáková v Londýně nenabídla, přesto je její příběh pořád pozoruhodný. Bude totiž zajímavé sledovat, jak oštěpařka zvládne výměnu sportovních starostí za ty rodičovské.

A poté jak jí vyjde chystaný olympijský návrat...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.