Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Pískám, co vidím. Sudí Stark šlágr ligy zvládl

Sport

  10:25
PRAHA - Vypjaté zápasy první fotbalové ligy, souboje, v nichž jde o titul, o poháry či o záchranu by už nemělí řídit čeští rozhodčí. Oni totiž utkání, ve kterých jde o hodně, což je většina, bez vážných pochybení a trapných verdiktů odřídit neumí.

Německý sudí Wolfgang Stark trestá fotbalistu Plzně Radima Řezníka foto: ČTK

Nepískají či nemávají totiž to, co vidí. Spíš to vypadá, že záleží na tom, které týmy jsou zrovna na hřišti, kdo je jak silný v zákulisí, kdo jaké má známosti. Spekulují, komu se víc zavděčit. U hráčů nemají respekt, nechávají si nadávat, chybí jim cit pro hru. Jsou mezi nimi i dobří sudí, což jeden pravidelně dokazuje v Lize mistrů či v mezistátních zápasech. Ale doma je Pavel Královec v poslední době víc v trestu než na trávníku.

Na sobotní zápas o první příčku mezi Spartou a Plzní musel přijet rozhodčí z Německa. Wolfgangu Starkovi bylo ukradené, jestli vyhrají rudí či bílí. Neřešil, co by mu jakýkoli hvizd přinesl v následujících týdnech. Neměl v hlavě, jestli mu mezi dveřmi kabiny bude nadávat ředitel, manažer nebo sekretář. Pískal totiž, co viděl, a nespekuloval.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...