14. listopadu 2014 8:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Další MS už ne, prosím. Neumannová radí, jak nezkrachovat

Kateřina Neumannová během libereckého šampionátu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Neumannová během libereckého šampionátu. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Ta čísla jsou zarážející: 78 % hráčů amerického fotbalu dva roky po konci kariéry zbankrotuje či má vážné finanční potíže. Průměrný roční plat hráče NFL je přitom přes dva miliony dolarů.

Podobná statistika u českých sportovců není známa. Předejít podobným případům se teď snaží Český olympijský výbor. Chce pomoci reprezentantům po konci kariéry vzdělávat se, radit jim a umisťovat je na trhu práce. Mnoho z nich (bohužel i jejich rodičů) se totiž v dětství a mládí soustředí hlavně na sport, a často tak jde vzdělání i obecný rozhled stranou.

V tomhle ohledu je tedy nový projekt ČOV přínosný. Má však přece jen jednu kaňku.

Jeho manažerkou je Kateřina Neumannová. Tedy nejen asi nejlepší česká lyžařka všech dob, ale také žena, která po konci kariéry našla uplatnění jako šéfka libereckého mistrovství světa. Teď můžeme jen doufat, že nebude podobné manažerské zkušenosti radit i dalším. Ty liberecké přišly velmi draho. Neumannová a spol. po sobě nechali stamilionový dluh...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.