30. června 2011 16:40 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Pozor na úskalí NHL

Česko - Rusko (Jágr slaví bronz). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Rusko (Jágr slaví bronz). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Na Rusko už zapomněl, do Kladna se mu ještě nechce. Pro Jaromíra Jágra zbývá jediné východisko. Ukázat, že v NHL zvládne zastínit hokejisty, kteří ho v nejprestižnější soutěži na světě sledovali v akci ještě jako malé děti.

V zámoří na Jágrově přítomnosti neprodělají. Zase bude přitahovat mimořádnou pozornost. Dresy s jmenovkou devětatřicetiletého veterána půjdou určitě na odbyt. Velkolepý comeback však skrývá také úskalí. Fanoušci musí pochopit, že se vrací jiný Jágr. Vyhrát bodování a vzít sám na bedra odpovědnost za svůj tým už pro něj představuje příliš těžké závaží. Stále může vyučovat soupeře, když má svůj den, ale ten v jeho věku nemusí přijít pokaždé. 

O Jágrově odjezdu do zámoří čtěte také

To musí v zámoří bezpodmínečně pochopit. Jako vzor jim může posloužit Jágrovo působení u reprezentace na posledních dvou mistrovstvích světa ozdobené zlatem a bronzem. Když se podaří kouzlo přenést, může nový Jágrův zaměstnavatel dosáhnout také na nejvyšší mety.

Najdete na Lidovky.cz