26. června 2010 7:19 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN : Proč přát slovenským fotbalistům úspěch

Slovensko - Itálie (Slovenská radost). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovensko - Itálie (Slovenská radost). | foto: Reuters

PRAHA Český fotbal potřebuje úspěch Slovenska na mistrovství světa daleko víc než v případě Argentiny nebo Japonska. I když všechny zmíněné týmy najdeme na seznamu osmifinalistů, vnímáme je pochopitelně úplně jinak.

V tuzemských kruzích vzbudilo jednoznačně největší ohlas čtvrteční vítězství Hamšíka a spol. nad Itálií. Od rozdělení společného státu se obě země nadále bedlivě sledují a vzájemné zápasy patří mezi ty nejprestižnější, letité vazby prostě nejde hodit za hlavu.

Čtěte také


Česká reprezentace letos získala další důvod, proč si začít napravovat pověst po nevydařených časech. To neznamená, že bychom měli Slovensku přát, aby se mu dařilo méně a kleslo na současnou českou úroveň, ale naopak se pokusit vyskočit k laťce, kterou nastavilo Weissovo mužstvo.

Pokud se to povede, nebude už třeba příště platit, že český a slovenský tým nikdy nestartovaly na jednom velkém turnaji.

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz