Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Ragbyový titul je ve správných rukou

Sport

  18:00
AUCKLAND/PRAHA - Ragbyovými šampiony pro nadcházející čtyři roky se stali Novozélanďané. A nutno říct, že zcela po zásluze.

Ragby: Nový Zéland - Francie. foto: Reuters

Francie sice ve finále opět ukázala, že dokáže nejpopulárnější mužstvo planety potrápit a předvedla nejlepší výkon v turnaji, přesto by si titul nezasloužila. Dvě prohry ve skupině a protrápené semifinále s Walesem, kde jí k postupu pomohly spíš chyby soupeře než vlastní dovednost, sebraly mnoho z hvězdného lesku.

Naproti tomu All Blacks byli (snad až na finále) opět tím týmem, který baví celý svět. Rychlé akce, překvapivé předávky a dynamické průniky. To jsou věci, které fanoušci zbožňují.

Nový Zéland si ale titul zaslouží i z jiného důvodu. Počet diváků rok od roku roste a haka v podání Nového Zélandu bývá tím prvním, co zaujme jejich pozornost.

Bylo trochu smutné, že tým s takovými zásluhami o ragby musel v tabulce titulů svým největším konkurentům až do včera koukat na záda...

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat