23. dubna 2011 11:33 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Růžička může jen vyhrát

Vladimír Růžička na lavičce po sedmém vítězném duelu v Liberci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička na lavičce po sedmém vítězném duelu v Liberci. | foto: ČTK

PRAHA Vladimír Růžička zvažuje odchod do prestižní NHL. Není se co divit. Je to velká výzva. Vždyť prosadit se v konkurenci domácích koučů se úplně nepodařilo ani legendárnímu Ivanu Hlinkovi, který jinak dovedl Čechy knejslavnějšímu triumfu na olympijských hrách v Naganu.

Růžička už v Evropě dokázal úplně všechno (snad s výjimkou KHL). Vyhrál dvakrát světový šampionát a Slavii pravidelně i se slabším kádrem tlačí mezi nejlepší kluby tuzemské extraligy. Nemá proto vlastně co ztratit. Když v NHL uspěje, ještě upevní svoje jméno v kronice nejslavnějších osobnosti historie českého hokeje.

Čtěte také

A pokud ne? Vlastně se zase až tak moc neděje. Těžko si představit, že by na něj v Evropě zapomněli. Opět po něm sáhne téměř každý klub v Česku i Rusku. Apokud Slavie odchodem svého stratéga nespadne do zatracení, jistě mu opět ráda otevře i všechny manažerské kanceláře.