5. prosince 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Asijský tenisový cirkus. Stačí zamávat bankovkama a hvězdy se hrnou

Novak Djokovič přichází na utkání s Tomášem Berdychem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novak Djokovič přichází na utkání s Tomášem Berdychem. | foto: Reuters

PRAHA Trochu to připomíná chování rozdavačných šejků z bohatého Kataru. Peníze = nekonečná moc. Zakladatelé Asijské tenisové ligy (IPTL) oslovili největší hvězdy ve svém oboru, tučným honorářem zlákali i Andreho Agassiho či Petea Samprase a nová soutěž byla na světě.

Čtyři družstva, netradiční formát i podivná pravidla (hraje se bez výhod, čas mezi jednotlivými výměnami hlídají stopky). Liga už má za sebou řadu duelů, v Dubaji slavnostně skončí 13. prosince.

Organizátoři se netají informací, že tenisty přivábili na královské peníze. Mezi nejzvučnější jména jednoduše pohodili návnadu. A většina z nich se chytla.

Šílenost. Jako by nestačilo, že tenisté stráví na cestách během ročníku nespočet hodin. Vyrovnávají se s časovými posuny i odlišným počasím. Po posledním grandslamu sezony si navíc začínají mnozí z nich stěžovat na sílící únavu...

A teď? Stačí zamávat bankovkami a smetánka bílého sportu si to ihned po sezoně namíří do Asie. Na turnaj, který o ničem nerozhoduje.

Jistě, Berdych a spol. se na kurtu rozhodně nevydají z posledních sil. Show si užívají, do kamer rozdávají úsměvy, diváci jim za odměnu aplaudují vestoje. Po několikaměsíční dřině by ale znavená těla raději uvítala regeneraci a poctivý trénink. Z něj ovšem odměny v řádech statisíců dolarů jen tak „nekápnou“.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?