8. dubna 2010 10:23 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Svaz mávnout rukou neměl

Olomoucký funkcionář Jiří Kubíček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomoucký funkcionář Jiří Kubíček. | foto: ČTK

PRAHA Je horší soukromý rozhovor tajně nahrávat, nebo v něm bez důkazů vznášet vážná obvinění? Fotbalový svaz se včera přiklonil k první variantě.

Petr Voženílek, fakticky jeden ze třinácti nejmocnějších mužů českého fotbalu, bez okolků přirovná vedení prvoligového klubu k mafiánům, pak svá slova označí za spekulace, a je po problému.

Omyl, není. Mávnout rukou nad rozhovorem, byť soukromým a možná i zinscenovaným, ve kterém se to hemží podezřením z vydírání a zastrašování, nejde.

Svaz jen nepříjemný problém zametl pod koberec. Přitom se měl důrazně pídit po tom, kde se Voženílkovy spekulace vzaly, kdo je šíří a zda se náhodou nezakládají na pravdě. Omluva je hezká věc, ale ze samozřejmosti, s jakou Voženílek spojoval Bohemians Praha s mafií, mrazí dál.

Pokud má totiž významný funkcionář svazu pocit, že česká liga připomíná podsvětí plné gangsterů, ale sám s tím nic nedělá, pak nemá ve fotbale co dělat.

Najdete na Lidovky.cz