7. února 2012 23:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Tak se varuje před dopingem

Španělský cyklista Alberto Contador (vpravo) před soudem, který řeší jeho dopingový případ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělský cyklista Alberto Contador (vpravo) před soudem, který řeší jeho dopingový případ | foto: ČTK

PRAHA Jedni Contadorův „zákaz“ považují za výsměch. A ti druzí – snad až z respektu a uznání k němu v časech dechberoucích závodů – berou výši trestu za přísnou a nespravedlivou.

Ať už měl včera soud v Lausanne rozhodnout tak, nebo onak, nezavděčil se nikomu. Už od samého začátku neexistovala cesta, která by nevyvolala proud emocí.

Kde se skrývá skutečná pravda, se zřejmě svět stoprocentně nedozví už nikdy. Otázkou je, jestli se na to muselo čekat 566 dlouhých dní, během nichž si Španěl odjel spoustu dalších závodů. Zdůrazněno – zbytečně znehodnocených závodů, jež se postupně staly dalšími oběťmi celé dopingové aféry.

Cyklistika a zvlášť pak její královna Tour de France, jíž doping tolik užírá z bochníku slávy, měla skandálů a pochybností za poslední roky mraky. A jestli jí něco na důvěryhodnosti nepřidá, je to verdikt, po němž si podezřelý Španěl může v létě zase vesele závodit.

Tak se varují budoucí hříšníci?

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz