1. května 2010 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN : Takhle by to mělo vypadat, milí fanoušci

Fronta na lístky na zápas Baník-Sparta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fronta na lístky na zápas Baník-Sparta. | foto: ČTK

PRAHA Fotbaloví fanoušci z Ostravy jsou jako Jekyll a Hyde. Jednou z nich jde strach, jindy zase baví celou ligu svou euforií a zapálením pro fotbal.

Tentokrát si naštěstí nasadili masku mírumilovného Jekylla. Za jeden den vykoupili všechny vstupenky na nedělní bitvu se Spartou a na Bazaly se teď opět řítí vlna nadšení jako při mistrovské sezoně před šesti lety.

Upřímně, zaslouží si to příznivci Baníku i celý český fotbal. První za loňské jaro, kdy se za svůj klub museli stydět, druhý za to letošní, pošpiněné korupční aférou a dalšími vypečenými kauzami.

Po tom všem si domácí soutěž nemohla přát nic lepšího. Je jedno, kdo získá titul, hlavní je, že ligový finiš bude stát za to. Jen si vzpomeňte, kdy se naposledy mluvilo o nějakém zápase týden dopředu. Z části je to zásluha vydařeného losu, lví podíl na tom mají ale i oba kluby.

Zástupci těch čtrnácti zbylých by v neděli večer měli povinně usednout k televizi. Takhle nějak by to mělo vypadat celou sezonu.