Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Televizní moudrost. Z křesla umí Plzeň trénovat každý

Sport

  9:30
PRAHA - Kdepak Sparta nebo Plzeň, kluby v cizině, bohaté emiráty či reprezentace. Nejlákavější křeslo pro některé fotbalové trenéry je v televizním studiu. Tam se to krásně koučuje. Odpovědnost za výsledek žádná, riziko odvolání během sezony, tedy uprostřed přenosu, nulové.

Fotbalista Plzně Václav Procházka (vlevo) a Bastian Schweisteiger z Bayernu Mnichov foto: Mafra - Ladislav Němec

Naopak prostor pro myšlenky, přesněji moudrosti, obrovský. Je velmi snadné být tak jízlivý. Jaroslav Hřebík a spol. si za to svými teoriemi, vědeckými výrazy i silnými výroky mohou sami. Josefa Csaplára, úterního hosta ČT, si fandové zaškatulkovali už dávno. Po jeho konci na Žižkově, z něhož před pěti lety sliboval udělat klub západoevropského střihu, ale v bídě se bleskově pakoval, vtipkovali: "A teď šup do studia trénovat AC Milán."

Není to vždy fér, někdy má co říct, navíc získal s Libercem titul. Ale teď zase přestřelil, třeba když maloval, jak měla Plzeň čelit Bayernu, jak on by to postavil, bez ohledu na Ribéryho, Robbena... A radil: "Naučte české kluky, co umí Ribéry!" Copak to vůbec jde, naučit, jak být top fotbalistou světa, jenž teď ční i nad Messim?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!