Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Berdych letos nic nevyhrál, ale zas tolik to nevadí

Sport

  10:15
PRAHA - Jak hodnotit Tomáše Berdycha? Letos nevyhrál žádný turnaj, ale pravidelně postupoval do závěrečných bojů o tituly. Navíc se snažil zlepšit image a více komunikovat s fanoušky.

Český tenista Tomáš Berdych foto: ČTK

Déle než čtyři roky se drží v elitní světové desítce a hledá způsob, jak se vyrovnat těm nejlepším. A přestože se mu to stále nepodařilo, už dávno patří mezi české legendy. Přes to všechno je stále těžší hodnotit rok hráče, který se výrazně nezhoršil ani neposunul k vysněným úspěchům.

Nejdůležitější ale zůstává fakt, že se stále drží na místech, odkud může favority ohrožovat. Čeští fanoušci tak mají na velkých turnajích pořád komu fandit. A to není žádná samozřejmost. Vždyť co by dalo za hráče Berdychových kvalit třeba takové Švédsko. Země, která žila úspěchy legend Björna Borga, Matse Wilandera či Stefena Edberga, má dnes nejlepšího tenisu až na 416. místě světového žebříčku.

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat