8. dubna 2014 6:00, aktualizováno  8:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Tenisté ukázali sílu. Teď je na tahu Berdych

Jaroslav Navrátil (vlevo) a Tomáš Berdych. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Navrátil (vlevo) a Tomáš Berdych. | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

Davis Cup je specifická soutěž, ve které se smazávají žebříčkové rozdíly. Když tuto větu kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil opakuje, zní to jako fráze. Jenže není, jak se zase ukázalo o víkendu.

Grandslamový šampion Wawrinka prohrál s Kazachem Golubjovem. Další elitní hráč Tsonga nestačil na německého outsidera Gojowczyka. A Japonci z druhé světové stovky v pátek trápili zkušenější Čechy. Jenže Češi obstáli. Znovu ukázali svoji sílu. Tým ji má i bez hvězdy Berdycha. Ale pokud chce pomýšlet na "zlatý hattrick", bez svého tahouna se neobejde.

Dost možná se však česká jednička nechá přesvědčit, aby týmu ještě pomohla. Vidina tří výher v řadě je lákavá, navíc by pro Berdycha byla dobrým mezníkem, po němž by kariéru v týmové soutěži mohl uzavřít.

Je však také možné, že se pátý hráč světa už zkrátka rozhodl: letos budu hrát hlavně na sebe. Vyčítat by mu to nikdo nemohl.

Ondřej Novotný