6. září 2010 5:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Těžké hledání outsiderů mezi českými týmy

1. FK Příbram - AC Sparta Praha (Bony Wifried, vlevo, a Stanislav Nohýnek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 1. FK Příbram - AC Sparta Praha (Bony Wifried, vlevo, a Stanislav Nohýnek) | foto: ČTK

PRAHA Budete se divit, ale uvadající úroveň nejlepších tuzemských klubů přináší českému fotbalu také jeden příznivý efekt. Jak ukázaly poslední zápasy v domácím poháru, vzrůstá sebevědomí týmů z nižších soutěží. V poslední době už i trpaslíci dobře vědí, že si mohou vyšlápnout na Spartu či Slavii a další tři prvoligové týmy třeba vyřadit.

Budete se divit, ale uvadající úroveň nejlepších tuzemských klubů přináší českému fotbalu také jeden příznivý efekt. Jak ukázaly poslední zápasy v domácím poháru, vzrůstá sebevědomí týmů z nižších soutěží. V poslední době už i trpaslíci dobře vědí, že si mohou vyšlápnout na Spartu či Slavii a další tři prvoligové týmy třeba vyřadit.

Čtěte také

Je to náhoda? Asi ne, spíš jde o důkaz, že vzdálenost mezi vrchními patry a amatérskou základnou už není tak propastná jako dřív. Rozdíl mezi fotbalisty hrajícími za drobné a štědře honorovanými profesionály se najednou smazává.

Kdo by řekl, že nejlepším hráčem Slavie na půdě třetiligových Pardubic bude brankář Martin Vaniak? Kdyby Votice prokázaly větší efektivitu, mohla Sparta z jejich divizního hřiště odjíždět vyřazená. Za normálních okolností šílená představa.

Jenže najít skutečného outsidera je v českém fotbale čím dál těžší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz