Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Tomáš Berdych na australském rozcestí, kam se vydá?

Australian Open

  21:35
PRAHA - Tomáš Berdych postoupil do osmifinále Australian Open a čeká ho první těžká zkouška na turnaji proti devátému hráči světa Fernandu Verdascovi. Aniž by si to sám uvědomoval, ocitl se český tenista na rozcestí. Vydat se může pouze dvěma směry.

Tomáš Berdych. foto: ČTK

1. Prohraje, což neznamená žádnou tragédii, ale krok zpátky. Mezi šestnáct nejlepších už v Melbourne postoupil i starý Berdych. Ten, který nevybočoval z řady, vztekal se, neuměl udržet formu a neporážel velké hráče. Berdych, jenž má patřit minulosti.

2. Vyhraje, čímž překročí vlastní stín a poprvé zažije čtvrtfinále australského grandslamu. Pouze vítězstvím dokáže, že se zlepšil a že loňské finále Wimbledonu nebylo jen momentem slávy.

Je hloupé se ptát, jakého Berdycha by si všichni přáli. Pouze Berdych, který se vydá vítěznou cestou, může ukončit třináctileté čekání Česka na grandslamový titul.

OSMIFINÁLE

TOMÁŠ BERDYCH NASTOUPÍ PROTI FERNANDOVI VERDASKOVI V NEDĚLI ČASNĚ RÁNO - NE DŘÍVĚ NEŽ VE 4:30 HODIN SEČ. DUEL BUDE VYSÍLAT JEDEN ZE DVOU KANÁLŮ EUROSPORTU!

Mohlo by vás zajímat