14. prosince 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Turnaj není bezcenný

FC Santos (Neymar) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Santos (Neymar) | foto: ČTK

Fotbalové mistrovství světa klubů zápolí s nezájmem evropských fanoušků. Alespoň než se zapojí šampioni z Evropy a Jižní Ameriky. I poté ale turnaj působí jako exhibice movitého evropského šampiona, kterým je v tuto chvíli Barcelona, v níž působí přední hráči několika národností.

Většina fotbalových peněz je přece v Evropě, takže i například nejlepší mexický fotbalista bude oblékat dres klubu na starém kontinentě. Tudíž se nikdo nediví, že mexický tým Monterrey nestačil v nedělním čtvrtfinále na japonskou Kašiwu.

Má takový turnaj vůbec cenu? Z pohledu celosvětové propagace fotbalu určitě ano. Kdy jindy se může japonský fanoušek potěšit zápasem svého týmu s brazilským Santosem? Na které jiné úrovni může katarský Al Sádd vyzvat Barcelonu? První fáze turnaje sice může Evropanovi připomínat letní pohárovou kvalifikaci slabších týmů, ale jen si vzpomeňte, jak se český fanoušek třásl na souboj Plzně právě s Barcelonou.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.