25. listopadu 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Průšvih basketbalového krále? U LeBrona se vyplatí čekat

3. LeBron James - americký basketbalista, Cleveland Cavaliers. Celkový příjem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 3. LeBron James - americký basketbalista, Cleveland Cavaliers. Celkový příjem... | foto: Reuters

Od prvního dne, kdy hvězdný basketbalista LeBron James zapózoval s jejich dresem, se o Clevelandu hovoří jako o jednom z favoritů na zisk titulu. Jasně, experti po zkušenostech s Miami z roku 2010 varovali, že to může chvíli trvat. Ale vyložený průšvih, ten se nečekal.

Možná je slovo průšvih zbytečně přehnané, vždyť Cleveland si s bilancí 5-7 stále drží střed tabulky. Nelichotivá bilance čtyř porážek v řadě už ale LeBrona a spol. musí děsit.

Tým je stavěný na tituly a LeBron měl být jeho lídrem. I proto je pohled na trojnásobného šampiona NBA, který se z frustrace kolikrát už ani nevrací do obrany, dost bolestivý.

Když James v roce 2010 přišel do Miami, trvalo to měsíce, než jejich hra začala alespoň trochu připomínat hru hodnou play off týmu. Nakonec to dotáhli do finále a následující tři roky před sebe nikoho nepustili. Cleveland třeba čeká stejný osud, jen nemůžeme čekat hned zázraky.