27. května 2010 5:59 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Utajené vítězství českých fotbalistů

USA - Česko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy USA - Česko. | foto: Reuters

PRAHA Říká se, že některé věci nejde zapomenout, ale oslavy vítězství českých fotbalistů mezi ně možná nepatří. Čekat na výhru fotbalové reprezentace chtělo v poslední době pořádně pevné nervy.

Fanoušci se jí včera dočkali po dlouhých sedmi měsících, ale ironií osudu si ji skoro nikdo neužil. Přišla totiž zhruba v půl čtvrté v noci, kdy většina z nich ještě spokojeně spala.

Vítězství nad Spojenými státy u televizní obrazovky sledovalo v celém Česku 36 tisíc diváků, tedy zhruba stejný počet lidí, jako v té době sedělo na stadionu.

Američané sice kvalit Španělska, které český tým čeká v kvalifikaci, nedosahují, přesto vítězství dává naději. Naději, že na tom český fotbal není tak špatně, jak se ještě před pár dny zdálo.

Trenér Michal Bílek o tom jen bude muset ještě přesvědčit zbylých 10 470 813 Čechů. Dokud vítězící reprezentaci neuvidí na vlastní oči, jen stěží uvěří.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz