19. května 2011 17:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: V Česku se přece nekrade!

Fanoušci Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Slavie. | foto: ČTK

PRAHA Jiný kraj, jiný mrav, chce se říct. Natěšení fanoušci fotbalové Barcelony mají problém. Před blížícím se finále prestižní Ligy mistrů s Manchesterem United dochází čím dál častěji k přepadení příznivců, kteří si jdou v Barceloně vyzvednout vstupenky.

Policie už zaznamenala přes dvacet okradených lidí. Fanouškům také ochránci zákona dali jedinečný recept, jak se okradení vyhnout: k pokladnám mají chodit ve větších skupinách...

Ještěže je Česko v tomhle ohledu naprosto bezpečná země. Oněch 458 diváků, kteří třeba naposledy zamířili na duel prvoligového Ústí nad Labem, jistě hrozbu nepředstavuje.

Jediní, kteří by si měli v těchto dnech držet kapsy, jsou sportovní novináři před domácími zápasy Slavie. Lapky by se mohli totiž stát fanoušci, kteří by se chtěli dostat na zápas svých červenobílých borců. A kvůli uzavřeným tribunám je novinářská akreditace oním kouzelným dokladem, s kterým se do hlediště dostanou.

Zkrátka a dobře: v Česku se naštěstí vstupenky nekradou. Tady se totiž rovnou "přemisťují" celé kluby. Taková společnost ENIC, dřívější majitel Slavie, by mohla vyprávět...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
KONTROLOR – JEDNA SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 18 000 - 23 000 Kč