Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: V krasobruslení vítězí cizinci, ale první byli šachisté

Sport

  8:00
PRAHA - Složení sportovních dvojic, jež ve čtvrtek večer na ME v krasobruslení v Záhřebu uspěly, vzbuzuje úsměv. Zvítězil ukrajinsko-ruský pár Volosožarová, Traňkov (Rus.) před ukrajinskoněmeckým Savchenková, Szolkowy (Něm.), třetí byl italskočeský Bertonová, Hotárek (It.) a pátá ruská dvojice Kavagutiová, Smirnov, přičemž dáma pochází z Japonska.

Ukrajinskoněmecký krasobruslařský pár Aliona Savchenková, Robin Szolkowy foto: ČTK

Původem cizinci mohou, ale nemusí mít občanství nové země, již reprezentují, stačí trvalý pobyt. Tak to teď v krasobruslení, kde bývá těžké složit kvalitní dvojici, chodí. Zastánci myšlenky sjednocené Evropy se tetelí radostí, leč svět piruet není první, kdo s takovou benevolencí přišel.

Šachista Movsesjan v 90. letech reprezentoval Arménii, potom Česko, Slovensko, ale nyní už tahá figurky opět za rodnou Arménii, byť žije v Praze. Avelmistr Lubomír Kaválek v roce 1970 odehrál půlku turnaje v Caracasu pod čs. vlajkou a druhou pod americkou, byť měl ještě občanství Československa. Jako vůbec první na světě hrál na turnaji za dva státy.

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...