13. května 2011 15:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Ve Slavii se vlastně nic nestalo

Právník Pavel Pražák (vlevo), výkonný ředitel společnosti Natland Group Lubor Svoboda a údajný majitel Slavie Antonín Franc (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Právník Pavel Pražák (vlevo), výkonný ředitel společnosti Natland Group Lubor Svoboda a údajný majitel Slavie Antonín Franc (vpravo). | foto: ČTK

PRAHA Konečně jsme se přiblížili záchraně, mohli si pomyslet fanoušci, když se dozvěděli o nejnovějších událostech ve fotbalové Slavii. Zdání klame. Nestalo se nic zásadního. Jeviště pouze opustila figurka Antonína France. Toho mnozí asi oprávněně pokládali za loutku kontroverzního podnikatele Petra Sisáka, kterému Franc dřív dělal řidiče.

Společnosti Natland ve čtvrtek předal za symbolickou cenu akcie, které momentálně stejně nemají žádnou hodnotu.

Klíčem zůstává dohoda s firmou ENIC. Zaplatit její stomilionový dluh nestačí. Dřívější vlastník Slavie drží v šachu budoucí majitele tvrzením, že o majoritu v klubu přišel neprávem. I v tomto případě bude nutné ho odškodnit, jinak nejistota potrvá.

Realisticky shrnuto – změna k lepšímu se nekoná. Po udělení pokuty od disciplinární komise za nedohraný zápas s Olomoucí je Slavia naopak ještě víc zadlužená.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!