Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Vyčichlá Barcelona. Nepřemožitelní jsou na ústupu

Sport

  8:00
PRAHA - Jednou budeme dozajista vyprávět mladším generacím o bájném týmu fotbalových „trpaslíků“, kteří válcovali na počkání zbytek Evropy. Kteří nebudili respekt urostlými postavami nebo ostrými slovy, ale nadčasovou genialitou.

Lionel Messi foto: Reuters

Jenže každá pohádka jednou končí. A barcelonské pojetí hry je dost možná pouze slepé rameno vývoje moderního fotbalu, na které už soupeři začínají nacházet protizbraň. Po letech dominance totiž přichází útlum. A zřejmě i ústup.

Proč? Jádro Katalánců je po celou dobu téměř neměnné. Výhoda, řeknete si. Jenže stárnutí je neúprosné. Ne, že by snad 34letý Xavi nebo o pět let mladší Iniesta už nestíhali, ale už jednoduše nejsou ti úplně nejlepší. To ke ztrátě výsadního postavení stačí.

ČTĚTE TAKÉ

A Messi? Je mu 26 let a zdá se být stále na vrcholu. Jenže i jemu občas začíná scházet náboj. Výmluvná je statistika z posledního utkání proti Atlétiku Madrid, které po sedmi letech nepustilo Barcelonu do semifinále Ligy mistrů. Messi naběhal pouhých 6,8 kilometrů. Jen o 1,5 km více, než jeho spoluhráč v bráně.

A vyhlídky na zlepšení? Snad ani horší být nemohou. Barcelona těžko bude překvapovat něčím, a hlavně někým, novým. Za porušení pravidel při transferu hráčů do 18 let nesmí dva roky do týmu přivést nikoho nového. A to jsou na odchodu dva defenzivní pilíře – brankář Valdés a dlouholetý kapitán Puyol, který po sezoně hodlá ukončit kariéru.

Ale nebojte, přijde nová pohádka o nepřemožitelných. Jeden scénář se pomalu začíná psát v Německu.

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat