24. dubna 2010 8:58 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Výmluva se hledá těžko. Pod Ďolíčkem štoly nejsou

Bohemians 1905 v průvodu zamířili na Strahov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians 1905 v průvodu zamířili na Strahov | foto: Kateřina ŠulováČTK

PRAHA Radní by stadion koupili, ale ozvat se jako první musí majitelé. Ti by se prodeji vlastně také nebránili, jenže čekají na konkrétní nabídku...

Snaha zachránit fotbalový Ďolíček je sympatická, přesto se zdá být nevyhnutelné, že Bohemians skončí v Edenu. Ekonomické uvažování velí jasně. Jen musí všichni zainteresovaní ukázat, že proti stěhování udělali maximum.

Radnice Prahy 10 uchrání Bohemku od stěhování do Edenu. Koupí Ďolíček - CELÝ ČLÁNEK A TÉMA O STĚHOVÁNÍ BOHEMKY ČTĚTE ZDE!

První proto, aby před volbami nepřišli o preference, druzí zase proto, aby jim nikdo nevyčítal, že zničili posvátné místo. Dění kolem Bohemky se až nápadně podobá situaci, v níž se kdysi ocitla Ostrava.

Majitelé Baníku si spočítali, že cpát další miliony do chátrajících Bazalů není dobrý nápad. Zvlášť když můžou klub přesunout na městský stadion a pozemky využít lépe. Fanoušci sice remcali, ale když se jim vysvětlilo, že hřiště je podkopané sítí zapomenutých štol (zní to děsivě), smířili se s tím.

Majitelé Bohemky na rozdíl od svých ostravských kolegů podobný trumf v rukách nemají. Snad jediný. Říčku Botič, která jim teče pár metrů za tribunou. Jenže u ní to na katastrofu moc nevypadá.

Najdete na Lidovky.cz