17. července 2010 10:37 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Vzdor zelenobílých znovu prohlouben

Fanoušci Bohemians 1905 a Slavie protestovali proti stěhování klokanů do Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bohemians 1905 a Slavie protestovali proti stěhování klokanů do Edenu. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Když před dvěma měsíci jedna ze dvou znesvářených Bohemek spadla do druhé ligy, zdálo se, že v nejvyšší fotbalové soutěži bude konečně klid. Jak ale včera naznačily protesty fanoušků Bohemians 1905, v lize si spoustu zábavy užijeme i s jedním zelenobílým klubem.

Konec konců se není čemu divit. Fanoušci, kteří před pěti lety vytáhli svůj milovaný klub z bahna, od té chvíle neustále za něco bojují. Za záchranu velké tradice, proti "falešné" Bohemce z pražského Střížkova, za Ďolíček a konečně proti stěhování do Edenu.

Čtěte také

Právě to charakterizuje v poslední době vršovický klub nejvíce. Vzdor. Revolta fanoušků proti čemukoliv a komukoliv. Pocit nespravedlnosti, který jim od počátku dává motivaci bojovat. Kdysi slavný klub sice už dokázal, že přežil klinickou smrt, ale mise za záchranu stále u konce není. Dokud se Bohemka nezbaví své protestní atmosféry, nikdy nedospěje. Normální klub totiž žije hlavně fotbalem.

Najdete na Lidovky.cz