14. července 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Woodse už nehledejte

British Open: Golfista Tiger Woods | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy British Open: Golfista Tiger Woods | foto: Reuters

PRAHA Golfový svět prožívá lehké mrazení. Po společensko-sportovní sebevraždě Tigera Woodse by se mohlo blýskat na lepší časy.

Rozbuškou je Rory McIlroy. Mladík ze Severního Irska, který na posledních dvou majorech budil největší pozornost. Na Masters se ještě připravil o titul kolapsem v posledním kole, US Open už suverénně vyhrál s unikátním výkonem. Golfoví manažeři na celé Tour proto snad raději ani nedýchají. Bez Woodse golf zkrátka tolik netáhne a nový idol by lidově řečeno "bodnul". 

Ale je to trochu nebezpečné očekávání. McIlroy nebude novým Woodsem, stejně jako není LeBron James novým Michaelem Jordanem. Za Woodsem i Jordanem jsou lidské a finanční příběhy, které se nedají napodobit.

Golfu by proto daleko víc slušel současný tenisový model tří králů Djokoviče, Nadala a Federera. Přináší více napětí.  A navíc – nevíte, co může na osamocenou ikonu prasknout…