18. března 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Záchrana života. Tady hokej vítězí nad fotbalem

Defibrilátor pravidelně zachraňuje sportovcům životy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Defibrilátor pravidelně zachraňuje sportovcům životy | foto: MAFRA - Pavel Wellner

O tom, jak je důležité míti poblíž defibrilátor, by třeba Jiří Fischer mohl vyprávět hodiny. Třiatřicetiletému českému hokejistovi zachránil život před necelými devíti lety při zápase NHL, když zkolaboval na střídačce.

Kdyby se mu něco podobného stalo nyní na některém českém hokejovém stadionu, nebyl by problém defibrilátor opět vytáhnout.

Kdyby hrál však třetí nejvyšší českou fotbalovou soutěž ČFL (nebo moravskoslezskou MSFL). měl by s největší pravděpodobností smůlu. Na rozdíl od všech hokejových arén totiž není na fotbalových stadionech defibrilátor povinný.

O argumentech typu "ono je to drahé a pak se to dlouho nepoužije" z úst fotbalových mocipánů ať si udělá každý obrázek sám. Stejně tak ať posoudí, jestli je investice mezi 30 a 40 tisíci Kč za případnou záchranu lidského života opravdu tak velká a nemožná...

givVojtěch Gibiš

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?