11. července 2011 23:02 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Zaveďte Pohár laboratoří

2011 Tour de France: potrhaný Alberto Contador. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 2011 Tour de France: potrhaný Alberto Contador. | foto: Reuters

PRAHA Za úspěchem pilota ve formuli 1 prý stojí hlavně kvalita vozu, který mu jeho stáj zkonstruuje. Do jaké míry asi ovlivňuje doping výkony cyklistů?

Při pohledu na závodníky během právě probíhající Tour de France, jak na kolech zdolávají stokilometrové etapy či strmé výšlapy na vrcholy hor, se nechce věřit, že si někteří z nich vědomě nepomáhají zakázanými látkami. Vždyť podezření, či dokonce obvinění z dopování je ve světě cyklistiky běžný úkaz.

A původní vítěze nezřídka střídá někdo jiný, "čistý". Proč tedy doping nepovolit, a tak ho alespoň nepodrobit určitým pravidlům? Ve formuli přece taky nevadí, že má jeden nadupanější stroj než druhý.

V nejslavnější motoristické sérii se v Poháru konstruktérů dokonce bodují úspěchy stejných vozů ze stáje. V cyklistice by pak mohli zavést podobnou soutěž. Říkalo by se jí Pohár laboratoří.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.