Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Ženský boj pokračuje

Sport

  18:30
PRAHA - Skokanky na lyžích ještě nepřekonaly rozpaky veřejnosti ze svého snažení, a už příští sezona pro ně má být průlomová. Světlo světa spatří seriál Světového poháru, jejich disciplína už dostala prostor v programu olympijských her 2014. A je tady další návrh mezinárodní federace FIS – od příštího roku by se na úrovni Světového poháru mohla odehrávat nová disciplína, soutěž smíšených týmů.

České skokanky na lyžích. foto: Reprofoto

Těžko říct, jak to bude vypadat v praxi. Mezi skokankami jsou, na rozdíl od mužů, velké výkonnostní rozdíly, navíc ženy skáčou z vyšších nájezdů – aby vůbec dolétly k divákům. Zastáncům tradic to hlava nebere, jiní takticky (nebo taktně?) mlčí.

Ženský boj pokračuje. Podobně se před dvěma desítkami let draly na výsluní trojskokanky či tyčkařky. Když pak Šárka Kašpárková nebo Pavla Hamáčková (nyní Rybová) s Kateřinou Baďurovou (nyní Janků) vozily světové medaile, bylo to lhostejné jen otrlým. Takže – proč ne?

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat