Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Ženy musí ve fotbale pískat dál

Sport

  18:00
PRAHA - Ženy-rozhodčí to mají podobné jako ženy-řidičky. V jejich okolí jsou desítky mužů, kteří budou jejich umění vždycky zpochybňovat – auto bez řidiče, zápas bez rozhodčího.

Rozhodčí na mistrovství světa žen foto: Reuters

A právě probíhající mistrovství světa v Německu jim bohužel k vyvrácení těchto mýtů nepomáhá. Situace, kdy hráčka Rovníkové Guiney chytla míč do obou rukou, kousek jej poponesla a přitom se penalta nepískala, je snad až úsměvná.

Chyb je ale na turnaji opravdu mnoho a bohužel poznamenaly i výborné čtvrtfinále Brazílie s Američankami, což hodně devalvuje celý šampionát v Německu. Přesto by měly ženy své zápasy pískat dál a nepůjčovat si mužské rozhodčí. Mají totiž obrovskou výhodu.

Každý jim věří, že chyby pramení z nezkušenosti a ne z nějakého nekalého kalkulu. Nebo jste snad slyšeli, že by v jejich světě někdy někdo mluvil o korupci? Takový kredit už muži s píšťalkou asi nikdy mít nebudou...

Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?
Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?

Na Balkáně je ajvar nedílnou součástí prostřeného stolu. Zeleninová pochoutka Ajvar od Podravky doprovází grilovaná masa, ryby, zeleninu, sýry i...