Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Zvrácené přestupy. Je Rodríguez lepší než Ibrahimovič?

Sport

  6:00
Je až neuvěřitelné, jak pár povedených zápasů na mistrovství světa, v případě Kolumbijce Jamese Rodrígueze jen pět, dokáže zvednout hodnotu hráče. Za třiadvacetiletého ofenzivního záložníka Monaka hodlá Real Madrid utratit 70 milionů eur, čímž by se stal pátým nejdražším hráčem historie!

Kolumbijský objev mistrovství James Rodriguez slaví jeden ze svých šesti gólů na brazilských trávnících. foto: Reuters

Stejně překvapující ale je, že o něj žádný klub neusiloval před šampionátem, kdy byla jeho cena nižší. Jako by oddělení skautů nesledovala francouzskou ligu. Jenže Realu nejspíš ani nejde tak o to, aby jeho cena byla nejnižší...

Když loni koupilo Balea z Tottenhamu, vypustilo informaci, že stál 100 milionů eur, čímž překonal Ronalda a stal se nejdražším hráčem historie a kolem přestupu vznikl humbuk. Až o několik měsíců později prezident Realu Pérez přiznal, že Bale stál o tři miliony eur méně než Ronaldo. Prodej dresů a další marketingové aktivity už se ale rozeběhly. A vydělávaly.

Například dresy Ronalda za necelý rok dosáhly zisku 94 milionů eur – tedy hráčovy kupní ceny.

Příklad Realu dokazuje, nakolik je politika fotbalových přestupů často zvrácená. A také to, že se rekordní hranice bude dál posouvat. Bez ohledu na hráčské kvality. Pokud by totiž Rodríguezův přestup klapl, cenou by překonal Ibrahimoviče, Kakáa, Figa... A je Rodríguez nyní lepší než tito hráči, když byli v nejlepší formě?

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...