2. července 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Vyhazov, který sportovcům pomůže

Lucie Šafářová se ve čtvrtfinále Wimbledonu bije proti Jekatěrině Makarovové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová se ve čtvrtfinále Wimbledonu bije proti Jekatěrině Makarovové. | foto: Reuters

PRAHA Svojí parádní jízdou udivuje i tenisové experty. Lucie Šafářová se nezastavila ani ve čtvrtfinále Wimbledonu a je vůbec poprvé v kariéře v semifinále grandslamu. Kde vzala sedmadvacetiletá hráčka formu a sílu, navíc na neoblíbeném travnatém povrchu? Odpověď především hledejme v osobě jí tenisově nejbližší.

Šafářová se před rokem rozhodla pro radikální krok a rozešla se se Srbkou Biljanou Veselinovičovou, která přitom pro ni byla téměř členkou rodiny. Jak se ukazuje, byl to skvělý krok. Kanaďan Rob Steckley naučil českou svěřenkyni trpělivosti a naučil ji vítězit i na turnajích velké čtyřky.

Změna kouče je pro mnoho sportovců velmi bolestivá. Někdy ale dokáže "nakopnout" až ke hvězdným výšinám. Dalšími příklady z poslední doby jsou i atletka Zuzana Hejnová a biatlonistka Gabriela Soukalová.

Že by tedy přišla nová móda – vlna vyhazovů?

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky