30. května 2011 18:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: Zbytečná demolice Štvanice

Stadion Štvanice je skončil v dezolátním stavu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stadion Štvanice je skončil v dezolátním stavu. | foto: ČTK

PRAHA Na pražskou Štvanici není už dlouho hezký pohled. Legendární hala, na které českoslovenští hokejisté slavili první titul mistrů světa, tak dlouho chátrala před očima, až přišel konečný a neúprosný verdikt. Od soboty tu místo hokejistů jezdí jeřáb, který rozebírá unikátní dřevěnou konstrukci.

Je to smutné, a přitom paradoxní. Jen o pár kilometrů dál stojí také jedna hala, ve které se hrál hokejový šampionát. A ta podle výpočtů někdejšího místopředsedy představenstva Sazky Romana Ječmínka přišla český sport na těžko pochopitelných 24 miliard.

Kolik procent z této částky by stačilo, aby byla Štvanice zachráněna? Mnoho asi ne. Šampionát by se zde sice hrát nemohl, ale takové muzeum hokeje by se sem hodilo více než do uzavřených VIP prostor vysočanské haly…

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.