Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Praktiky v českém fotbale? Sicilané by měli radost

Sport

  8:00
PRAHA - Už devět let uplynulo od největší korupční aféry českého sportu. Obrovská úplatkářská kauza v prvoligovém fotbale tehdy otřásla důvěrou fanoušků k poměrům ve zdejších krajích. Tehdejší aktéři skandálu už mají tresty za sebou, ve fotbale už opět působí i nejslavnější z nich Ivan "Ivánek" Horník.

Miroslav Pelta. foto: ČTK

A autor výroku o sparťanském cinklém jaru dělá rovnou předsedu asociace. Miroslav Pelta má za sebou necelé dva roky a další čtyři ho zřejmě čekají. Před volbou šéfa totiž nemá žádného protikandidáta. A těšit se může i na nejbližší spolupracovníky. Mužem č. 2 české kopané se zřejmě stane Roman Berbr, bývalý rozhodčí a značně kontroverzní postava.

Někdy také bývá označován za šedou eminenci fotbalu, který ovládá pomocí ovlivněných rozhodčích. A po jeho boku by nejen v osobním životě, ale i v asociaci měla stát současná šéfka sudích Dagmar Damková. Wikipedia popisuje mafiánskou síť Cosa Nostra jako organizaci nesloženou pouze z rodinných příslušníků, ale i z lidí vedených jedním donem (hlavou rodiny), kteří kontrolují určité teritorium.

Nezní vám to povědomě?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat