Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Lavička udělal dobře

Sport

  23:00
PRAHA - Konečně se našel někdo rozumný, jmenuje se Vítězslav Lavička. Renomovaný trenér se odmítl ujmout fotbalistů Slavie, ačkoliv mu už na stole ležela konkrétní nabídka.

Vítězslav Lavička. foto: Archiv LN: Hynek Glos.Lidové noviny

V Edenu si měli dát na výběru nástupce Františka Straky víc záležet. Není pochyb, že Lavička splňuje přísné nároky. Český titul získal s Libercem, australský zase se Sydney. Není mnoho lepších kandidátů. Jenže také má v životopisu výraznou sparťanskou kapitolu.

Lavička na Letné vyhrál během hráčské kariéry sedmkrát titul a několik let tam strávil také jako asistent a poté i hlavní trenér. Příslušnost k táboru největšího rivala Slavie u něj vymazat nelze, ačkoliv ji ani nikdy přehnaně nezdůrazňoval jako Straka.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Kolem Slavie nyní panuje zvláštní nálada. Fanoušci přecitlivěle reagují na jakékoliv sparťanské signály. Nikdo by Lavičkovi neuvěřil, že není v duši sparťan, a úplně stejná reakce by se dala čekat, kdyby stejně jako Straka v sobě našel ukrytého slávistu. To by mohlo přinést problémy.

Dočasný kouč Martin Poustka alespoň tvrdí, že pro něj není Slavia jen "džob" a je opravdovým klubistou. Nic takového by Lavička upřímně prohlásit nemohl. Na rozdíl od Straky si to uvědomil dřív, než podepsal smlouvu.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat