13. prosince 2008 16:19 Lidovky.cz > Sport > Názory

Umazaná tanečnice

Formule vydělává nově i na závodech v Asii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Formule vydělává nově i na závodech v Asii. | foto: ČTK

PRAHA Formule 1 byla jako rozmařilá tanečnice. V nejdražších róbách, s nejdražšími šperky. Výkladní skříň motorismu díky tomu přitahovala a přitahuje pozornost celého světa.

 Co na tom, že byly závody nespravedlivé, protože Ferrari a McLaren měly lepší auta (jezdce, plány, zázemí atd.) než jejich sparingpartneři? Právě tento zcela zjevný a nepopíraný prohřešek proti fair play lákal diváky, kteří milují nablýskané křiváky.

Finanční krize ale doléhá i do kokpitů. Bossové F1 se proto včera rozhodli, že budou šetřit. Ale nezavedli jednotné motory, jak zněl revoluční návrh. Nepodpořili ani jiný, který říkal, že počítat se budou pouze vítězství, a ne body jako doposud. Revoluce totiž podle názoru motoristických funkcionářů do formule nepatří. Takže zastaví růst cen motorů, omezí jejich testování v sezoně, propustí nějaké zaměstnance.

Bude to stačit? Spíše ne.

Formule 1 mohla uzavřít jednu kapitolu a začít znova, jinak, férově. Místo toho bude ztrácet lesk jako tanečnice na zabláceném chodníku.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.