12. listopadu 2011 13:42 Lidovky.cz > Sport > Názory

Váňa: Nedvěd a Čech, moje krevní skupina

Spokojený Josef Váňa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spokojený Josef Váňa | foto: Lidové noviny

PRAHA Hokejista Petr Nedvěd po patnácti letech oblékl dres reprezentace a dvěma góly přispěl k vítězství nad Švédskem 5:2. Bravo, všechna čest.

Za měsíc mu totiž bude čtyřicet a mnozí si z jeho návratu dělali legraci nebo si klepali na čelo. Ale on jim odpověděl, jak nejlíp mohl, a vzal za to. A je mi jasné, kde hledat kořeny jeho sportovní dlouhověkosti. Z dlouhých let v NHL má zažitý přístup k individuálnímu tréninku, který je podle mě mnohem lepší než kolektivní trénink. Zkušeností z Ameriky a Kanady má dost a ví, že když přípravě na sezonu nebude dávat, co je třeba, může se stát, že nebude hrát, nebudou ani peníze, párkrát to poznal. Anebo se mu prostě nebude dařit tak, jak se mu daří. Ale teď je v extralize nejproduktivnějším hráčem, klobouk dolů.

ČTĚTE TAKÉ

Je to taková svoboda v individuální přípravě, každý si může vybrat. Beru to podle sebe. Pro mě je mnohem jednodušší se na dostih připravit, když si ten plán udělám sám, než kdyby mi ho někdo diktoval a já bych „musel“ plnit příkazy.

Obdivuji brankáře Čecha

Moje krevní skupina je i Petr Čech. Žokej si zlomí klíční kost, ale po dvoutýdenní rehabilitaci může vyhrát České derby, což letos předvedl Honza Rája. To by asi Čech nemohl, protože ruce potřebuje podstatně víc. Ale zlomený nos? Dostih se s ním dá zvládnout celkem v klidu, jenže Petr si před včerejším zápasem s Černou Horou musel kromě přilby vzít i masku, navíc mu hrozilo, že ho někdo může praštit nebo trefit balonem. Obdivuju ho, že byl schopný do toho zápasu i s tímhle rizikem jít. Ale být na jeho místě, šel bych do toho taky, vždyť jde o reprezentaci a o postup na mistrovství Evropy.

A že stadion nebyl úplně zaplněný? Jó, to se nad sebou musí fotbaloví páni ze Strahova zamyslet. Nedělají něco špatně, že to lidi netáhlo? Ale hlava mě z toho nebolí – jsem rád, že na Velké pardubické bylo vyprodáno a že lidi zase začali chodit do Velké Chuchle.

JOSEF VÁŇA

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?